Szervezetünk egy csoda, amely mind a mai napig óriási meglepetéseket okoz a tudományos világnak azzal, hogy mily összetett, milyen finomra hangolt és mennyire tökéletesen működik, ha ereje teljében van. A keleti emberek alázattal fordulnak efelé a természetes intelligencia felé, bíznak testük bölcsességében és igyekeznek megadni neki azt, ami az egészséges működéséhez szükséges.
A hosszútávú egészség záloga pedig a rendszeres tisztítás és a folyamatos táplálás. Ebben a folyamatban pedig a mi felelősségünk az, hogy nem feledkezünk meg erről a két fontos dologról, vagyis tudatosan segítséget nyújtunk a testünk nap, mint nap. Aztán a többit már elvégzi ő maga. A 21. század környezeti ártalmai közepette az már nem kérdés, hogy be kell segíteni a kiválasztó szerveinknek a méregtelenítésben. Azt kell csak eldöntenünk, hogy mivel, milyen módszerrel tesszük meg ezt.
A különféle salaktalanító teákhoz és kapszulákhoz képest egy méregtelenítő talptapasz abban különbözik, hogy kívülről hat. Semmilyen anyagot nem viszünk be a testünkbe, tehát nincs ami nem várt mellékhatást okozhatna. A tapasz egyszerűen a szervezet intelligenciáját és természetes működési folyamatait hasznosítva dolgozik. Amikor alszunk testünk tisztító, regeneráló folyamatokat végez. A felgyülemlett szennyeződéseket igyekszik eltávolítani a főbb szervekből és az egész testből. Erre felhasználja belső energiacsatornáit is(meridiánok).
Ezeknek a csatornáknak a végződései javarészt a talpunkon találhatóak.
Amikor Japántapasszal a talpunkon térünk nyugovóra, nagy segítséget nyújtunk a szervezetünknek abban, hogy az összegyűlt szennyező anyagokat a tapasznak átadva tisztábban , harmonikusabban működhessen tovább. Ezt reggelre a frissesség üdítő érzésével hálálja meg. Ezáltal friss energiát biztosíthatunk magunknak a mindennapi kihívásokhoz.
A keleti emberek gondolkodásmódját követve következő lépésként érdemes eldöntenünk, hogy mivel fogjuk megtartani, megóvni azt az energiát és azt a regenerációt, amit a testünk létrehozott. A pozitív gondolkodás, egészséges ételek és italok, a rendszeres testmozgás, vagyis a test és a lélek egyensúlyba hozatala ebben kulcskérdés. Olyan táplálékokra van tehát szükségünk, amelyek valóban kielégítik szervezetünk igényeit. Hatékony építőkockaként támogatják működését, megerősítik és megvédik az egészség bástyájaként.
A Jiaogulan cserjével eddig csak az Ázsiában élő emberek találkozhattak, mert felénk nem terem ez a növény. Így a kutatóink is csak most kezdik felfedezni áldásos hatásait. Kínában „halhatatlanság növénynek” nevezik, többszáz éves tapasztalatokkal rendelkeznek a növény egészségmegőrző hatásairól. A cserje leveleiből kellemes ízű tea készíthető, mely antioxidáns és adaptogén hatásával segít a szervezetünknek a romboló hatásokkal szembeni védekezésben és az egyensúlyba kerülésben.
Ezáltal könnyebben felvehetjük a harcot korunk rettegett népbetegségeivel szemben. Pozitív, egészségtudatos gondolkodással, a szervezetünk rendszeres tisztításával és folyamatos táplálásával kiváló esélyeink vannak a hosszú, egészséges, harmonikus és boldog életre.
Kolláth Borcsi